Latarnia morska w Ustce – dlaczego warto ją odwiedzić?

Ustka stanowi jeden z najpopularniejszych nadbałtyckich kurortów. To niewielkie, ale bardzo urokliwe miasteczko. Posiada port morski i rybacki oraz przystań żeglarską. Miasto ma charakter uzdrowiskowy, zatem zapewnia również świetne warunki do wypoczynku.

W końcu słynie z pięknych, rozległych, piaszczystych plaż! Zachwyca nie tylko walorami naturalnymi. Ustka ma też ciekawą historie, o której przypominają liczne zabytki. Wśród nich jeden z najpopularniejszych stanowi Latarnia Morska. Jest swojego rodzaju symbolem miasta, do którego powinien dotrzeć każdy turysta.

Ustka – wypoczynkowy kurort z wyjątkową latarnią morską

Zabytkowa Latarnia Morska zdobi Ustkę od 1892 roku. Obiekt znajduje się po wschodniej stronie falochronu, u ujścia Słupi do morza. Łatwo do niego dotrzeć przechadzając się ustecką promenadą. Jest zdecydowanie obowiązkowym punktem dla wszystkich turystów. Zwraca ich szczególną uwagę, ponieważ wyróżnia się ciekawą architekturą. O tuż składa się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników. O unikalności obiektu decydują wyjątkowe zdobienia oraz kilkanaście okien różnego rozmiaru. Ta wyjątkowa latarnia na bałtyckim szlaku owiana jest tez ciekawymi legendami. Co, ważne jest otwarta do zwiedzania za niewielką opłatą, a z jej szczytu rozpościera się piękny widok na morze, plażę oraz ustecką panoramę.

Nie można zapominać, że latarnia, od ponad stu lat wyznacza statkom drogę do portu! W bliskiej okolicy Latarni Morskiej Ustka skumulowane są wszystkie najważniejsze atrakcje miasta. Miedzy innymi port i bulwar portowy, a także liczne kawiarenki i restauracje.