105. rocznica odzyskania niepodległości w Sztutowie: Wójt zaprasza na uroczystości

Robert Zieliński, pełniący obowiązki Wójta gminy Sztutowo, serdecznie zaprasza mieszkańców i gości do aktywnego uczestnictwa w ceremoniach związanych z obchodami 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenia te mają swoje początki w sobotę, 11 listopada, kiedy to o godzinie 10:00 odbędzie się msza święta w intencji naszej ojczyzny. Miejscem tej uroczystej celebracji będzie kościół pod wezwaniem św. Wojciecha znajdujący się w Sztutowie.

Po zakończeniu nabożeństwa planowany jest wspólny przemarsz do Skweru Stulecia Odzyskania Niepodległości. Tam, zgodnie z programem, uczestnicy będą mieli okazję odśpiewać hymn narodowy oraz inne pieśni o tematyce patriotycznej.

Program obchodów zostanie kontynuowany po południu. O godzinie 15:30 w Bibliotece Publicznej w Sztutowie nastąpi uroczysta gala wręczenia Nagrody Wójta „Bursztynowy Laur Gminy Sztutowo 2023”.

Zakończenie ceremonii będzie równie atrakcyjne, jak jej początek. Organizatorzy przygotowali dla zgromadzonych prezentację multimedialną pod tytułem „Przedwojenna cyfrowa rekonstrukcja Sztutowa”. Zaproszenie na to wyjątkowe pokaz przeznaczone jest dla wszystkich uczestników uroczystości.