Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to idealna atrakcja na brzydką pogodę

Dziwnów to urocza miejscowość nad polskim morzem. Jest tu wiele ciekawych atrakcji, dlatego żaden turysta nie będzie się nudził, nawet podczas słabej pogody. Niezwykle ciekawym miejscem, w którym można spędzić nawet kilka godzin jest Park Miniatur i Kolejek.

Co można zobaczyć w Parku Miniatur i Kolejek?

Jest to miejsce, w którym i dorośli i dzieci znajdą coś dla siebie. zwiedzając atrakcje można zobaczyć wspaniałe miniatury polskich latarni morskich. Od tych najmniejszych takich jak ta z Jastarni, aż po największą latarnię, która stoi w Świnoujściu. Ponad 30 miniaturowych latarni stanowi ciekawą ekspozycję. Można obejrzeć je z bliska, zrobić z nimi zdjęcie i poczytać ciekawe historie na ich temat. Można także skorzystać z usługi przewodnika, który opowie interesujące szczegóły o budynkach i ich otoczeniu.

Świat kolejek w parku nie tylko dla dzieci

Każdy fan kolei powinien odwiedzić to miejsce. Dzieci znajdą tu ciuchcie z ulubionych bajek takich jak Tomek Ciuchcia i przyjaciele, a dorośli mogą oglądać kunszt wykonania miniaturowych najnowszych składów kolejowych, które naprawdę można spotkać na dworcach. Wszystkie kolejki poruszają się po ponad kilometrowych torach, co sprawia, że jest to największa makieta kolejkowa w Polsce.

Lokomotywy jadą po szynach, wydają dźwięki, a niektóre nawet puszczają dym z komina. Muszą pokonać tunele oraz wodospad, by dojechać do swoich miniaturowych stacji. Najmłodsi mogą przejechać się ciuchcią zwiedzając cały teren parku, a później pobawić się na placu zabaw, na którym znajdują się dmuchańce.