Elbląg: Instruktor nauki jazdy ukarany mandatem

Jak donosi Komenda Miejska Policji w Elblągu, 39-letni instruktor nauki jazdy, który podróżował razem ze swoim kursantem za kierownicą, został ukarany grzywną w wysokości 250 złotych oraz otrzymał 5 punktów karnych.

Warto przypomnieć, że od 12 stycznia tego roku nastąpiło całkowite wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Bema, Mickiewicza, Orzeszkowej i Kościuszki. Powodem tego są prace budowlane realizowane w ramach zadania „Przebudowa sygnalizacji świetlnych na trzech skrzyżowaniach w ciągu ul. Józefa Bema w Elblągu wraz z zapewnieniem optymalizacji ruchu i koordynacji tych sygnalizacji na tej ulicy”.

Prace przy wyłączonej sygnalizacji obejmują wymianę masztów i słupów sygnalizacyjnych, a także sygnalizatorów. Dodatkowo przeprowadzane są prace związane z instalacją zasilania dla tych elementów w nowych kanalizacjach kablowych oraz ich podłączeniem do miejskiej sieci szerokopasmowej. Wdrożony zostanie również nowy program sygnalizacji świetlnej, który ma na celu zoptymalizowanie ruchu na tym skrzyżowaniu, a także koordynację ruchu pomiędzy różnymi sygnalizacjami wzdłuż ul. Bema. Przewidywany czas realizacji prac to około tydzień.