Podejrzany o posiadanie i uprawę narkotyków mieszkaniec Sztutowa zatrzymany przez policję

W trakcie przeprowadzonej kontroli ruchu drogowego, policjanci z Posterunku w Sztutowie skierowali swoją uwagę na 39-letniego mężczyznę, lokalnego mieszkańca. Okazało się, że nie tylko posiadał on przy sobie substancje odurzające, ale również kierował pojazdem będąc pod ich wpływem. W wyniku tych działań, prawo jazdy mężczyzny zostało mu odebrane, a on sam został przewieziony do Komendy w Nowym Dworze.

Podczas dalszych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy, te odbywały się również w miejscu zamieszkania podejrzanego. Po przeszukaniu jego domu, mundurowi odkryli aż 10 wysokich na 2 metry krzaków marihuany, uprawianych pod folią w towarzystwie pomidorów. Dodatkowo, znaleźli blisko 700 gramów tej substancji odurzającej, z której można by wyprodukować około 1300 porcji narkotyków.

Tam zebrano niezbędne dowody – sporządzono dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczono znalezione narkotyki. Te ostatnie zostaną przebadane przez biegłego specjalistę. Za popełnione przestępstwo 39-latek może spędzić do 8 lat za kratami.