Plaża w Sztutowie – dlaczego warto tam być?

Sztutowo to wieś położona w województwie pomorskim, która ma dostęp do morza. To właśnie to czyni ją tak bardzo wyjątkową. Sprawdź, szczegóły dotyczące lokalizacji, tego, co można znaleźć na plaży i dlaczego warto się tam wybrać.

Sztutowo – jak dojechać?

Dojazd do Sztutowa jest stosunkowo prosty, ponieważ wieś jest położona przy drodze wojewódzkiej 501. Dzięki temu mają samochód lub inny środek transportu można się tam bez problemu dostać. Sama plaża natomiast znajduje się dwa kilometry na północ od centrum miejscowości. Najlepiej udać się tam, idąc powolnym spacerkiem i podziwiając przyrodę dookoła. Na samym końcu należy przejść przez las. Warto podkreślić, że zejście w kierunku morza jest bardzo łagodne, dlatego tę trasę z pewnością bez problemów pokonają zarówno dorośli, jak i dzieci oraz starsze osoby.

Plaża – największa atrakcja Sztutowa

Plaża w Sztutowie jest z pewnością jedną z największych atrakcji w tym regionie. Wyróżnia ją przede wszystkim imponująca szerokość, ponieważ ma ona aż 50 metrów wszerz. To sprawia, że jest w stanie pomieścić rzesze turystów nawet w sezonie. Stanowi więc świetną alternatywę dla innych komercyjnych kurortów, takich jak Trójmiasto, Władysławowo czy Kołobrzeg. Ponadto na plaży w Sztutowie znajduje się strzeżone kąpielisko o długości 100 metrów, dzięki czemu kąpiel w tym miejscu jest bezpieczna. Na plażowiczów czekają także punkty gastronomiczne z przepysznym jedzeniem oraz funkcjonalne toalety.

Bez problemu można więc tutaj przyjechać nawet całą rodziną i spędzić cały dzień, bez obaw o jakiekolwiek niedogodności, ponieważ w tym miejscu znajduje się wszystko, czego potrzebujesz.

One thought on “Plaża w Sztutowie – dlaczego warto tam być?

Dodaj komentarz