Gmina Sztutowo przekazała darowiznę Muzeum Stutthof

Nowa Kuchnia Obozowa to zabytkowa nieruchomość, która nie można sobie ot tak zarządzać. Gmina postarała się jednak, aby przerobić ją na budynek muzealny. Kiedy już udało się przeprowadzić wszystkie niezbędne procedury, budynek otrzymał nowe życie.

Właściwie chodzi nie tylko o budynek, ale o całą działkę, na której się znajduje. Gmina uznała, że nadanie jej funkcji muzealnej będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie tej infrastruktury. Zrealizowanie tego pomysłu nie było jednak łatwe ze względu na jej zabytkowy charakter. Po wielu staraniach jednak się to udało i tak o to w gminie powstał nowy obiekt muzealny.

Nowa Kuchnia Obozowa pozostałość po nazistowskim obozie koncentracyjnym

Budynek, który właśnie otrzymał swoją nową funkcję, był częścią dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjną. Ta zabytkowa infrastruktura zdradza krwawą historię miasta z czasów drugiej wojny światowej.

Sposobem na promowanie historycznej wiedzy jest właśnie tworzenie muzeów. Najlepsze pod względem edukacyjnym są właśnie te, które znajdują się w autentycznych historycznych budynkach.