Wręczono „Bursztynowy Laur Gminy Sztutowo 2022″

Miejscem wręczenia nagrody była Biblioteka Publiczna w Sztutowie. Wybór ten oczywiście nie był przypadkowy. W końcu biblioteka jest miejscem, które kojarzy się z kulturą i podniosłym nastrojem. Dlatego właśnie to tam wręczono nagrodę za największe zasługi dla gminy.

Gala wręczenia nagród odbyła się w piątek 25 listopada. Miejscem, w którym się odbyła, była Biblioteka Publiczna w Sztutowie. Wstęp był oczywiście wolny, więc każdy mógł zobaczyć tę uroczystość na żywo. Zapraszał na nią sam wójt gminy czyli Robert Zieliński.

Nagrody za zasługi dla gminy

To bardzo ważne dla lokalnej społeczności, aby nagradzać za wyjątkowe osiągnięcia i zasługi. To motywuje mieszkańców do tego, aby się starać wyróżniać na różne sposoby. A ci, którzy już wiele osiągnęli, mogą poczuć, że ktoś docenia ich wysiłek i wkład.

Czym tak właściwie są te wybitne osiągnięcia? Między innymi chodzi o działania, mające na celu promowanie gminy na tle województwa czy całego kraju. A co sprzyja takiej promocji? Na pewno dokonania sportowe lokalnych drużyn a także artystyczne.

Pieniądze też się liczą

Oczywistym jest, że gmina docenia te osoby czy podmioty, dzięki którym jest w stanie dużo zarobić. I tutaj na arenę wkraczają przedsiębiorcy, którzy podejmują się intratnych inwestycji. Dzięki nim dużo pieniędzy trafia do lokalnej gospodarki, co później ma przełożenie na życie zwyczajnych mieszkańców.