Program „Umiem pływać”. Ministerstwo przyznało dofinansowanie

Gmina Sztutowo otrzymała właśnie dofinansowanie na lekcje pływania dla najmłodszych. W ramach programu pt. „Umiem pływać” ministerstwo przyznało 16,6 tys. złotych. Na zajęcia będzie można zapisać dzieci uczęszczające do klas I, II i III Szkoły Podstawowej.

Można powiedzieć, że w ostatnim czasie gmina ma szczęście, jak chodzi o dofinansowania. Nie tak dawno otrzymała pieniądze na budowę boiska, co również może mieć wpływ na rozwój fizyczny wśród najmłodszych mieszkańców Sztutowa.

Lekcje pływania w Sztutowie

Gdzie nauczyć dzieci pływać w Sztutowie? Jest wiele możliwości, zaczynając od pójścia z dzieckiem osobiście na basen i podjąć wspólne próby pływania. Nie każdy jednak ma na to czas i odpowiednie umiejętności, więc czasem lepiej jest jednak skorzystać z lekcji oferowanych przez profesjonalistów.

Rodzice chętnie uczą dzieci pływać

Wiele osób uważa, że pływanie jest jedną z podstawowych umiejętności człowieka. Czasem stawia się je na równi z gotowaniem i innymi przydatnymi sprawnościami. Nic więc dziwnego, że rodzice bardzo chętnie uczą swoje dzieci pływać już w najmłodszym wieku. Czasem jednak dobre chęci rodzica mogą nie wystarczyć, więc posyła on swoje pociechy na specjalne zajęcia.

Zajęcia te jednak bywają płatne i przez to nie wszyscy rodzice mogą sobie na nie pozwolić. Na szczęście powstają jednak programy, które mają ułatwić rodzicom posłanie swoich dzieci na lekcje pływania.