Gmina otrzymała dofinansowanie na budowę boiska

Jednym z punktów planu jest przebudowanie obecnego boiska do piłki nożnej. Remont ma na celu dostosowanie jego wymiarów do standardów boiska pełnowymiarowego. Prace te znajdują się treści umowy, jaką miasto podpisało z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Boisko pokrywać będzie trawa syntetyczna trzeciej generacji. Jest to tworzywo, które idealnie nadaje się do grania w pikę i jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu ma służyć na długie lata. Chodzi o to, aby boisko spełniło wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej a także odpowiadało potrzebom drużyn piłkarskich działających na terenie Sztutowa.

Wizyta wiceministra w sprawie dofinansowania

Do gminy Sztutowo zawitał Karol Rabenda, wiceminister Aktywów Państwowych. Celem jego przyjazdy było potwierdzenie zapewnienia funduszy, które gmina ma otrzymać w ramach jednego z programów. Mowa o „Sportowej Polsce”, czyli inicjatywie mającej wspierać lokalną infrastrukturę sportowej.

Wiceministra przyjął ciepło wójt Robert Zieliński wspólnie z przewodniczącym rady gminy Marcinem Owsińskim. Wszyscy wspólnie rozmawiali na temat rozwoju infrastruktury sportowej znajdującej się w obrębie gminy Sztutowo. Czy te rozmowy zaowocują dalszą współpracą?