Cztery pary małżeńskie świętowały Złote Gody

Swoje pięćdziesięciolecie obchodziły cztery małżeństwa. Jednym z nich byli państwo Teresa i Zdzisław Jaros. Oprócz nich Złote Gody świętowali państwo Janina i Lech, Tekla i Zdzisław oraz Jadwiga i Jan.

Takim wydarzeniem zawsze towarzyszy przedstawiciel władz miasta, który wręcza specjalne wyróżnienia. W tym wypadku był to wójt Robert Zieliński, który każdej z par wręczył uroczysty Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Czytaj także: Gmina otrzymała dofinansowanie na budowę boiska

Lekcja dla młodych na temat długotrwałego związku?

Kogo najlepiej zapytać o to,  jaki jest przepis na udany związek? Najlepiej tych, którzy przez wiele lat w takim związku żyli. Pięćdziesiąt lat to bardzo dobry wynik, który nie każdy jest w stanie osiągnąć. Czy idąc za radami seniorów młodzi są w stanie budować silne długotrwałe relacje?

Statystyki pokazują, że dzisiejsze związki rozpadają się dużo szybciej i łatwiej niż w pokoleniu naszych dziadków. Przyczyn jest kilka. Z pewnością ma na to wpływ rozwój technologiczny i większy wybór i możliwości w kwestii poznawania nowych ludzi. Dawniej zakochani nie mieli tak dużej „konkurencji” jak dziś.