Zapowiedź nadchodzącego Biegu i Festynu Charytatywnego w Nowym Stawie dla młodej Izy

W najbliższą sobotę, 23 września, mieszkańcy Nowego Stawu zgromadzą się, aby uczestniczyć w 12-godzinnym wydarzeniu charytatywnym – Biegu i Festynie dla 24-letniej Izy. W trosce o zdrowie młodej nowostawianki, jej bliscy zorganizowali to wydarzenie, aby zebrać środki na kosztowną rehabilitację dziewczyny.

12-godzinny bieg w Nowym Stawie to inicjatywa społeczności lokalnej mająca na celu wspieranie Izy, 24-letniej dziewczyny, która zmaga się z trudnościami zdrowotnymi. Wydarzenie jest organizowane przez stowarzyszenie Nowy Staw Biega, które wraz z uczestnikami biegu chce zebrać fundusze na leczenie i rehabilitację Izy Stępniak. Mieszkanka Nowego Stawu jest również podopieczną Fundacji Humanitarnej Nadzieja II im. Stefanii Zaorskiej.

Trudna sytuacja zdrowotna Izy rozpoczęła się, gdy miała zaledwie 7 miesięcy – wtedy zachorowała na zapalenie mózgu. Dziewczyna nie jest w stanie samodzielnie mówić, chodzić czy siedzieć, a dodatkowo zmaga się z lekooporną padaczką. Jak informuje Fundacja Nadzieja, Iza jest całkowicie zależna od wsparcia i pomocy innych.