Wznowienie prac budowlanych na odcinku drogi wojewódzkiej 501 w Sztutowie

Po krótkiej przerwie związanej z sezonem zimowym, inwestycja związana z przebudową drogi wojewódzkiej 501 w miejscowości Sztutowo jest kontynuowana. Budowlańcy powracają do pracy na remontowanym odcinku tej ważnej arterii komunikacyjnej. Wykonawca przedsięwzięcia podał, że prace budowlane zostały wznowione po przerwie zimowej. Informacje te dotyczą konkretnie odcinka drogi od Stegny do Krynicy Morskiej.

Inwestorzy poinformowali, że od 29 stycznia wprowadzili czasową organizację ruchu na dwóch odcinkach drogi. Pierwszy to obszar za skrzyżowaniem z ulicą Morską aż do ulicy Grzybowej – po stronie lewej, drugi odcinek to 500 metrów od monumentu w Przebrnie w kierunku przekopu Krynicy Morskiej – po stronie prawej.

Od wtorku, 6 lutego, rozpoczną się dodatkowe roboty budowlane. Tym razem będą one obejmować prace kanalizacyjne na odcinku pomiędzy ulicą Krótką a Turystyczną. Ruch będzie odbywał się wahadłowo w godzinach od 7:00 do 17:00.

Prace nad przebudową odcinka drogi DW501 między miejscowościami Stegna i Krynica Morska rozpoczęły się w listopadzie 2022 roku. Ich zakończenie planowane jest na listopad bieżącego roku. Koszty związane z inwestycją są pokrywane ze środków programu Polski Ład oraz budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego. Wartość dofinansowania wynosi około 63,3 miliona złotych, podczas gdy całkowity koszt inwestycji to na około 98 milionów złotych.