Uroczysta ceremonia przyjęcia nowych strażaków do Komendy Miejskiej PSP w Elblągu

W połowie tygodnia, dokładnie 19 czerwca 2024 roku, w centrali Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, zorganizowano uroczyste zgromadzenie. Jest to wydarzenie o szczególnym charakterze, ponieważ odbyło się z powodu uroczystego ślubowania nowo zaciągniętych członków służby.

Cztery nowe osoby dołączyły do grona elbląskiej jednostki straży pożarnej. Są to: strażak Krzysztof Klimiuk, strażak Wojciech Ostrowski, strażak Hubert Otręba oraz strażak Michał Piasek.

Młodszy brygadier Bogdan Grzymowicz, pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu, miał zaszczyt przyjąć ślubowanie od nowych strażaków. W ceremonii brał udział również Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu, brygadier Robert Licznesrki, a także oddział funkcjonariuszy z elbląskiej Komendy.

Chwila ślubowania była dla nowych strażaków niezwykle ważna i pełna godności. Jest to bowiem symboliczny akt przyjęcia do pełnej służby. Z serca gratulujemy nowo przyjętym strażakom i mamy nadzieję, że zawsze będą służyć zgodnie z przysięgą, którą złożyli tego dnia: „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia.