Ujawnienie pracy policjantów, którzy zatrzymali parę oszustów internetowych

Para oszustów, specjalizująca się w internetowych manipulacjach handlowych, została zatrzymana przez śledczych z Nowego Dworu. Pochodzący z powiatu chełmińskiego mężczyzna i kobieta wprowadzali w błąd swoich klientów na całym terytorium Polski, oferując do sprzedaży konsolę do gier.

Działań policji z Nowego Dworu doprowadziły do ujawnienia i zatrzymania dwóch oszustów działających online. Zarówno 22-letnia kobieta, jak i 25-letni mężczyzna wprowadzili w błąd mieszkańców powiatu nowodworskiego, korzystając z popularnych portali społecznościowych do reklamowania swojej „konsoli do gier”. Śledczy postawili parze aż 30 zarzutów dotyczących prowadzenia nielegalnej działalności w sieci. Jak się okazało, ta para wprowadziła w błąd wiele osób na terenie całego kraju. Jeżeli zostaną uznani za winnych, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności za te internetowe oszustwa.

Handel online staje się coraz bardziej popularny, a niemal każdy korzysta z tej formy zakupów. Pojawia się coraz więcej stron, grup i innych miejsc do handlu w sieci. Niestety, młoda para z powiatu chełmińskiego wykorzystywała te platformy do prowadzenia swojego nieuczciwego biznesu.

W marcu bieżącego roku, śledczy z Nowego Dworu otrzymali doniesienie od jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego. Kobieta zgłosiła, że padła ofiarą oszustwa internetowego na jednym z popularnych portali społecznościowych. Zakupiła konsolę do gier, której jednak nigdy nie otrzymała, tracąc przy tym ponad 500 złotych.