Trzy potrącenia pieszych w powiecie malborskim – jedno z nich o tragicznym skutku

Zdarzenie, które miało miejsce w niedzielę 10 grudnia w miejscowości Lichnowy, spowodowało hospitalizację kobiety. Została ona uderzona przez samochód dostawczy. W przeciągu ostatniego tygodnia w rejonie Malborka zanotowano trzy przypadki potrąceń pieszych, w tym jedno, niestety, zakończone tragicznie.

Sytuacja doszła do skutku na ulicy Tczewskiej w Lichnowach, gdzie piesza została potrącona. Informacje na ten temat udostępniła Ochotnicza Straż Pożarna działająca w tej okolicy. Zdarzenie miało miejsce około godziny 17.

Miejsce, na którym doszło do niebezpiecznej sytuacji, to przejście dla pieszych, które jest najbardziej rozpoznawalne w całej gminie. Na szczęście, starsza kobieta, która została potrącona nie odniosła poważnych ran i w stanie świadomym została przetransportowana do szpitala przez ekipę ratownictwa medycznego – takie informacje przekazała Straż Pożarna z Lichnowie.

Po potrąceniu na miejscu zdarzenia pracowały służby ratownicze, w tym strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku oraz policjanci.