Tragiczny incydent na trasie S7: pieszy nie żyje po potrąceniu, ruch wstrzymany

Na odcinku drogi S7 pomiędzy Nowym Dworem Gdańskim a Elblągiem zdarzył się tragiczny wypadek. W niewielkiej miejscowości Janowo, na trasie prowadzącej do Warszawy, doszło do śmiertelnego potrącenia osoby pieszej. Wszystko wydarzyło się pod osłoną nocy, a na miejscu zdarzenia intensywnie działają służby ratunkowe.

Wiadomość o tej tragicznej sytuacji przekazał oddział GDDKiA w Olsztynie. Informacje zostały udostępnione we wtorek, skupiając się na okolicznościach zdarzenia. Jak wynika z raportu, po godzinie 4 nad ranem, w miejscowości Janowo doszło do zdarzenia, w którym samochód osobowy uderzył śmiertelnie przechodnia.

Aktualnie ta część drogi S7 jest całkowicie zablokowana. Policja z Nowego Dworu Gdańskiego prowadzi kierowców na objazd przez Kmiecin, Rakowe Pole, Solnicę, Jazowę i Kazimierzowo. W ten sposób można wrócić na trasę S7 na węźle Elbląg Zachód.

Sygnały z GDDKiA sugerują, że utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Wszystko zależy od postępów w pracach związanych z wyjaśnieniem okoliczności tragicznego zdarzenia.