Skandaliczne zachowanie elbląskiego wędkarskiego koła PZW Sielanka podczas zawodów na rzece Nogat

Położone w Elblągu koło PZW Sielanka zdecydowało się na organizację zawodów wędkarskich, które odbyły się 28 października, w sobotę. Miejscem rozgrywek była rzeka Nogat, a konkurencja nazywała się III Tura Team Spinning Liga 2023, znaną też jako „martwa ryba”. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że Polski Związek Wędkarski wyraźnie stawia warunek, iż wszystkie tego typu imprezy muszą odbywać się na „żywej rybie”, co wynika z uchwały Zarządu Głównego PZW.

Przykre wydarzenie wywołało oburzenie Dariusza Ciechańskiego – wiceprezesa ds. sportu i młodzieży Zarządu Głównego PZW. Wyraził on swoje potępienie dla działań koła PZW Sielanka, określając je jako skandaliczne i stanowiące istną rzeź drapieżników. Podkreślił dodatkowo, że te działania łamią ogólne zasady sportu wędkarskiego i ignorują uchwały zarządu głównego PZW. Wraz z prezes Beatą Olejarz, planuje on zażądać surowych kar dla winnych tego nieodpowiedniego postępowania od okręgu PZW w Elblągu.

Ciechański wyraził swój zamiar domagania się zawieszenia praw zawodniczych na okres jednego roku dla wszystkich uczestników tych kontrowersyjnych zawodów. W swoim oświadczeniu podkreślił jak trudno jest mu opisać to, co uczynili uczestnicy zawodów. Zaznaczył, że nigdy nie był świadkiem takiego braku szacunku – zarówno dla ryb, jak i dla całego Związku oraz innych wędkarzy.