Przejechał na czerwonym i zderzył się z tramwajem na elbląskim Rondzie Solidarności

Dzisiejszego dnia, 13 września, około godziny 18.00 ulice Browarnej, Brzeskiej oraz Trasę Unii Europejskiej w Elblągu, w rejonie Ronda Solidarności, rozjaśniły migające światła służb ratowniczych. Doszło tam do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: osobowe auto marki Audi oraz miejski tramwaj.

W wyniku tego niefortunnego incydentu, na miejsce natychmiast zadysponowano odpowiednie służby – policję, straż pożarną oraz zespół ratownictwa medycznego. Według relacji świadków, przyczyną kolizji było niedostosowanie się 37-letniego kierowcy Audi do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Informacje podane przez elbląską policję sugerują, że mężczyzna podejmując decyzje o przejeździe przez rondo, zaryzykował pomimo czerwonego sygnału na sygnalizacji świetlnej. W wyniku tego nierozważnego działania doszło do bezpośredniej kolizji z nadjeżdżającym tramwajem.

Na chwilę obecną wydaje się, że zdarzenie to zostanie oficjalnie uznane za kolizję drogową. Oznaczało by to, że sprawca zderzenia, czyli kierowca Audi, będzie musiał ponieść konsekwencje swojego działania, co prawdopodobnie skończy się nałożeniem na niego mandatu karnego.