Planowane przetargi na prace czerpalne na rzece Elbląg

Zarządza Urząd Morski w Gdyni przygotowuje się do ogłoszenia postępowania przetargowego na wykonanie prac czerpalnych na rzece Elbląg, nieopodal elbląskiego portu. Te działania jednak nie obejmą odcinka sytuowanego bezpośrednio w porcie. Według informacji udzielonych przez Urząd Morski, odpowiedzialność za pogłębienie toru wodnego w tym konkretnym miejscu spoczywa na zarządzie portu w Elblągu.

Przypomnijmy, że jak podała rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Gdyni, Magdalena Kierzkowska, zgodnie z uchwałą Rady Ministrów dotyczącą wprowadzenia Programu wieloletniego „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”, realizacja wszystkich zaplanowanych etapów inwestycji powinna nastąpić najpóźniej do końca roku 2024.

W najbliższej przyszłości planowane jest przeprowadzenie postępowania przetargowego na prace czerpalne na rzece Elbląg, które są częścią wspomnianego Programu wieloletniego. Prace te będą obejmować odcinek aż do tzw. punktu P2, czyli miejsca, gdzie zaczyna się obszar zaprojektowany przez Zarząd Portu jako obrotnica.

Ustalono jednak, że przetarg nie obejmie odcinka znajdującego się bezpośrednio w obrębie portu. Wykonanie prac w tym zakresie powinno leżeć w gestii zarządu elbląskiego portu – taką decyzję podjęły Ministerstwo Infrastruktury oraz Urząd Morski w Gdyni.