Planowane prace remontowe drogowców na nadchodzące wakacje

W okresie letnim drogowcy zamierzają przeprowadzić szereg prac na głównych arteriach transportowych miasta. Wśród planowanych działań znalazły się remonty ulic Armii Krajowej, Niepołomickiej oraz modernizacja przejazdów tramwajowych w pobliżu Galerii Bałtyckiej. Podobnie jak wcześniejsze prace remontowe na Małomiejskiej, te również będą prowadzone głównie podczas weekendów i nocy. Dodatkowo, od 3 czerwca zaplanowano budowę naziemnego przejścia na Zaspie.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy drogowcy wykorzystują okres wakacyjny do przeprowadzenia kluczowych prac remontowych. W ubiegłych latach świadczyć o tym mogą przeprowadzone latem modernizacje nawierzchni na takich ulicach jak al. Grunwaldzka czy al. Hallera we Wrzeszczu.

Na liście prac zaplanowanych na ten rok znalazła się m.in. al. Armii Krajowej. Planowane utrudnienia dla kierowców zapowiadane były już w marcu. Odcinek między al. Havla a Sikorskiego w kierunku centrum Gdańska czeka remont nawierzchni. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych prac na Małomiejskiej, przeprowadzonych z satysfakcjonującym dla miasta tempem i efektami, również tutaj kierowcy powinni spodziewać się utrudnień głównie w weekendy i nocy.