Konsekwencje wieczornej wizyty na targowisku: młody mężczyzna zatrzymany za posiadanie narkotyków

Podczas rutynowego patrolu na lokalnym targowisku miejskim, funkcjonariusze prewencji służb policyjnych zwrócili uwagę na mężczyznę, który wydawał się podejrzanie spędzać tam czas. Zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór, 13.10, przed godziną 22:00, kiedy to 18-letni mężczyzna został poproszony o okazanie dokumentu tożsamości przez interweniujących policjantów.

Mężczyzna wykazywał oznaki nerwowości podczas rozmowy z funkcjonariuszami, co skłoniło ich do przeprowadzenia dalszej kontroli. Przeszukując jego rzeczy, w paczce papierosów odnaleźli foliowe zawiniątko ze białą substancją, identyfikowaną jako amfetamina. W torbie naramiennej mężczyzny znaleziono również małą elektroniczną wagę.

W trakcie dalszego przeszukania, policjanci natrafili na kolejne foliowe zawiniątko zawierające susz oraz trzy woreczki strunowe. Susz ten po bliższym zbadaniu okazał się marihuaną. Dodatkowo, mężczyzna posiadał przy sobie dwie karty bankomatowe, które należały do innych osób. Wyjaśniając obecność kart, 18-latek stwierdził, że jedną z nich dostał od znajomego, natomiast drugą znalazł na targowisku.

W wyniku zdarzenia, mężczyzna został zatrzymany i przeniesiony do policyjnego aresztu. Teraz będzie musiał stanąć przed sądem i odpowiedzieć za posiadanie narkotyków. W przypadku skazania, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.