Interwencja Straży Miejskiej w Elblągu: Nieprzytomna dziewczyna znaleziona w Parku Dolinka

Do poważnej interwencji doszło niedawno w Parku Dolinka, gdzie funkcjonariusze Straży Miejskiej z Elbląga musieli podjąć działania ratunkowe. Otrzymali oni zgłoszenie od świadka, który zauważył, że na terenie parku leży nieprzytomna dziewczyna. Według informacji przekazanej przez zgłaszającego, została ona odniesiona przez swoje towarzystwo poza obszar placu zabaw.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, strażnicy miejscy odnaleźli młodą osobę w strefie rekreacyjnej parku, położonej za placem zabaw. Dziewczyna leżała na ziemi, utrzymana w pozycji bocznej bezpiecznej, co sugerowało stan nieprzytomności spowodowany upiciem. Choć oddychała, nie była w stanie nawiązać kontaktu. Wykonano natychmiastowe wezwanie dla zespołu ratownictwa medycznego.

Na miejsce szybko przybyło pogotowie, które zabrało dziewczynę do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Towarzysząca jej grupa młodzieży poinformowała straż miejską, że ich koleżanka straciła przytomność prawdopodobnie w wyniku spożycia pół litra wódki.