Elbląski Szpital Miejski św. Jana Pawła II poszukuje lekarzy i specjalistów

Szpital Miejski imienia św. Jana Pawła II, usytuowany w Elblągu, gorąco zachęca lekarzy do podjęcia zatrudnienia w tej jednostce medycznej. Placówka jest otwarta również dla młodych aspirujących do zdobycia specjalizacji.

Jacek Wójcik, pełniący funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa zamkniętego, podkreślił, że placówka boryka się przede wszystkim z niedoborem lekarzy specjalizujących się w chorobach wewnętrznych.

Wspominał też o możliwości natychmiastowego zatrudnienia aż pięciu specjalistów na oddziale chorób wewnętrznych, posiadającym świeżo uzyskaną akredytację, co umożliwia pięciu osobom odbycie tam swojej specjalizacji.

Wskazał również, że brak odpowiedniej liczby pracowników skutkuje koniecznością podejmowania przez lekarzy większej liczby dyżurów.

Dotyczy to także przychodni specjalistycznej, będącej częścią szpitala. Niedostatek specjalistów prowadzi do wydłużenia kolejek pacjentów oczekujących na wizyty. Jak zaznaczył, przychodnia mogłaby funkcjonować od 8 do nawet 20, jeżeli tylko dysponowałaby większą liczbą lekarzy specjalistów.

Na skutek tego, pacjenci zmuszeni są do czekania na wizytę u specjalisty nawet od jednego do dwóch lat. Szczególnie dotkliwe jest to dla osób oczekujących na konsultacje u ortopedy, okulisty czy kardiologa.