Awaria mostu zwodzonego w Rybinie

Zaczyna się sezon żeglarski na Żuławach, jednak nie bez komplikacji. Problem stanowi most zwodzony w Rybinie, zlokalizowany w powiecie nowodworskim, który nie jest obecnie przystosowany do przechodzenia pod nim statków. Problemem jest awaria przęsła mostu, która uniemożliwia przejazd jednostek pływających Szkarpawą.

Informacje na temat nieprzewidzianej usterki mostu podał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Awaria dotknęła przęsła mostu zwodzonego położonego w Rybinie, przez który prowadzi droga wojewódzka nr 502. Most ten jest zwarty z lokalnym pejzażem i stanowi punkt atrakcyjny dla turystów odwiedzających ten region. W normalnym funkcjonowaniu, jego podnoszone przęsło umożliwia bezproblemowe przepływanie jednostek żeglugowych.

Niestety, awaria spowodowała, że teraz podnoszenie i opuszczanie przęsła jest niemożliwe. To sprawia, że chociaż ruch samochodów i pieszych nie jest zakłócony, nie można przepłynąć pod mostem. Do tej pory nie wiadomo, jak długo potrwa naprawa i kiedy normalne funkcjonowanie mostu zostanie przywrócone.