Autobus zapalił się podczas jazdy: Interwencja strażaków w okolicach Marzęcina

Wtorek, 18 czerwca był dniem, w którym zdarzyła się niecodzienna sytuacja na drodze w pobliżu Marzęcina, znajdującego się w powiecie nowodworskim. Miejscem dramatycznego wydarzenia był autobus, który stał się ofiarą gwałtownego pożaru. Szczęśliwie, w czasie zaistniałego incydentu, jedynym pasażerem pojazdu był kierowca. Zdołał on bezpiecznie opuścić płonący autobus. Do walki z ogniem przystąpiły cztery zastępy straży pożarnej.

Następnego dnia, 18 czerwca, dokładnie o godzinie 15:10, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał zgłoszenie o palącym się autobusie. Informacje zawarte w zgłoszeniu wskazywały na to, że miejsce zdarzenia to obszar przed Marzęcinem, leżącym w powiecie nowodworskim.

Po przybyciu na miejsce, strażacy dostrzegli rozwinięty pożar w tylnej części autobusu. W tym czasie pojazd był już pusty, ponieważ kierowca zdążył się ewakuować. Działania strażaków skupiły się głównie na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia. W międzyczasie podawali strumień wody i pianę na palący się autobus – takie szczegóły udostępnili strażacy na swoim profilu w mediach społecznościowych.