27. edycja Biegu Pamięci ku czci rocznicy oswobodzenia KL Stutthof zorganizowana w Sztutowie

Młodzi uczniowie szkół podstawowych z powiatu nowodworskiego wzięli udział w pamiątkowych obchodach, które upamiętniały rocznicę oswobodzenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Stutthof. Impreza miała miejsce w Sztutowie, a jednym z głównych punktów programu była 27. edycja Biegu Pamięci.

Najlepsi biegacze zostali uhonorowani nagrodami i medalami, które wręczali Barbara Ogrodowska, starosta nowodworski oraz Robert Zieliński, wójt gminy Sztutowo. Było to wydarzenie niezwykle ważne dla lokalnej społeczności, które na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości upamiętniających wyzwolenie KL Stutthof.

Ten historycznie istotny Bieg Pamięci odbył się w piątek, 10 maja, pod Honorowym Patronatem Starosty Nowodworskiego. W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale też lokalne osobistości – poza wspomnianymi już starostą Ogrodowską i wójtem Zielińskim, medale wręczał także Rafał Miastowski, burmistrz Dzielnicy Mokotów, Agnieszka Glazer, Kierownik Działu Administracyjnego Muzeum Stutthof oraz dyrektorka Szkoły Podstawowej w Sztutowie, Sylwia Owsińska.