20-latek z Elbląga zatrzymany w związku z kradzieżą pojazdu o wartości 140 tys. zł

Do grupy osób podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu dołączył niedawno 20-letni mieszkaniec Elbląga. Mężczyzna ten został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Elblągu pod zarzutem kradzieży samochodu. W efekcie działań policjantów, skradziony pojazd marki Audi A5 powrócił do rąk swojego prawowitego właściciela.

Nocą z dnia 21 na 22 czerwca 2024 roku doszło do kradzieży auta w Elblągu, na ulicy Radomskiej. Znalezienie i zatrzymanie sprawcy zajęło stróżom prawa jedynie kilka godzin. Udało im się także odzyskać skradziony pojazd o wartości rynkowej wynoszącej aż 140 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna to 20-letni mieszkaniec Elbląga, który po konfrontacji z dowodami przyznał się do popełnienia przestępstwa. Skradzione Audi A5 zostało odnalezione i zabezpieczone przez policję w miejscowości Oleśno, w gminie Gronowo Elbląskie. Pojazd został tymczasowo przechowywany na parkingu policyjnym, skąd wkrótce zostanie przekazany z powrotem swojemu prawowitemu właścicielowi.